Kdo jsem?

Jmenuji se Jan Richter a od roku 2012 pracuji jako konzultant v oblasti nemovitostí, peněz a jako lektor finanční gramotnosti.

Této práci se věnuji již od studia a musím říci, že mě to moc baví. Mám za sebou mnoho odborných školení, kurzů a certifikátů, ale co je důležitější – spokojených klientů!

 

Začátky

Zní to možná všechno až moc hezky, ale věřte, že začátky opravdu moc hezké nebyly. Počátek mojí kariéry začínal ve firmě Allianz a začátek mladého člověka v této branži – ulovit alespoň nějakého klienta a v ideálním případě mu vnutit životní či jiné pojištění, hypotéku nebo něco obdobného opravdu nebyla žádná hitparáda.

Po jednom opravdu velkém firemním obchodu, který jsme dojednali, jsem poznal odvrácenou stránku firemních vztahů a ponaučil jsem se v tom, že ne každému se dá věřit.

 

Broker Consulting, a.s.

Obešel jsem tehdy jako klient několik poradenských firem a zapůsobila na mě firma Broker Consulting, a.s., kde jsem se naučil určitou část toho, co dnes umím. Zásluhy však nepatří firmě, nýbrž lidem, se kterými jsem měl tu čest pracovat. Jmenovitě Josef Smetana a Ludvík Zíka.

 

Osamostatnění

Po nějaké době mi však začaly vadit některé interní systémové věci a rozhodl jsem se spolu s několika kolegy odejít. Od té doby pracuji jako samostatná jednotka s několika spolupracovníky.

Dle mého názoru je moje jméno tou nejlepší obchodní značkou, kterou mám možnost sám řídit a budovat a kterou mi nemůže nikdo jiný pošpinit. A tak to má být…